Jak szybko sprzedać mieszkanie – porady i sugestie 2020

jak-szybko-sprzedac-mieszkanie

Sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym nie należy do prostych zadań, dlatego warto dobrze się do tego przygotować. Najczęściej popełnianym błędem podczas próby sprzedaży mieszkania jest zawyżona cena. Jednak w sytuacji, kiedy chcemy szybko sprzedać lokal warto go odpowiednio przygotować i stosownie obniżyć cenę. Tak więc, jak sprzedać mieszkanie korzystnie i szybko?

Samodzielna sprzedaż

Samodzielna sprzedaż jest najczęściej wybieraną formą sprzedaży własnej nieruchomości. Jednak trzeba dobrze się przygotować, a także pójść na ustępstwa w stosunku do kupującego, gdy transakcja ma się zakończyć jak najszybciej. 

Aby dobrze przygotować się do sprzedaży mieszkania, warto zacząć od generalnych porządków i segregację nieużywanych rzeczy. Dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie elementów Home Straging’u, które sprawią, że mieszkanie zostanie gruntownie przygotowane do sprzedaży. Następnie należy zadbać o promocję w postaci rozmieszczenia dobrze przygotowanych ogłoszeń w różnych miejscach. Jednak należy pamiętać o tym, że wszystkie te zabiegi mogą okazać się nieskuteczne, gdy cena ofertowa lokalu jest nierynkowa. Kupujący często odrzucają tego typu ogłoszenia już na pierwszym etapie wyboru. Często sprzedający mieszkanie, który proponuje ceną zawierającą margines na negocjacje w wysokości od 5 do 10%, będzie czekał na nabywcę dwa miesiące dłużej, niż gdyby margines ten wynosił maksymalnie 5%. Gdy sprzedającemu zależy na czasie pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie. Kiedy jednak właścicielowi zależy na szybkiej sprzedaży, może on ogłosić chęć sprzedaży mieszkania za cenę równą lub nawet niższą niż rynkowa. Taka oferta przyciąga uwagę wielu potencjalnych nabywców, pomiędzy którymi może dojść do licytacji podnoszącej cenę do poziomu rynkowego. 

Agencja nieruchomości – fachowa pomoc w sprzedaży nieruchomości

W dużych miastach trudniej jest sprzedać swoją nieruchomość ze względu na dużą ilość podobnych ofert. Może trwać to miesiącami, a nawet latami, co nie jest korzystne dla sprzedającego. Zatem, jak sprzedać mieszkanie w Warszawie, aby procedura nie przeciągała się w nieskończoność?

Brak czasu lub obawa przed dopełnieniem samemu wszelkich formalności podczas sprzedaży mieszkanie to największe problemy właścicieli nieruchomości. Dlatego dużą pomocą będzie skorzystanie z biura nieruchomości, które posłuży nam swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie sprzedaży nieruchomości. Agent wyceni nasze mieszkanie, przygotuje ofertę i opublikuje ją w internecie. Będzie również pierwszą linią kontaktu dla potencjalnych nabywców, co pozwoli nam zaoszczędzić czas. Kiedy znajdzie się nabywca, agencja w naszym imieniu przygotuje umowę, a naszą aktywnością będzie tylko jej podpisanie.

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że agencja nieruchomości może przyspieszyć znalezienie zainteresowanego kupnem, ale nie jest gwarancją błyskawicznej sprzedaży. Dodatkowo, trzeba liczyć się z opłatami związanymi z tego rodzaju usługami. Zazwyczaj wynoszą one ok. 1-3% wartości nieruchomości.

Zastanawiając się jak sprzedać mieszkanie w Wrocławiu, aby nie tracić czasu na przygotowanie, a tym bardziej na kupca, warto rozważyć współpracę ze skupem mieszkań.

Każdy, któremy zależy na natychmiastowej sprzedaży swojej nieruchomości, może skorzystać z usług skupu mieszkań. Jest to firma, która od ręki odkupi nieruchomość za gotówkę. Skup mieszkań działa na terenie całego kraju, dlatego nie będzie żadnego problemu ze zbyciem własnej nieruchomości. W skupie cała transakcja potrwa zaledwie kilka dni, a płatność otrzymujesz niemalże od ręki. Firma pomaga również w niezbędnych formalnościach związanych ze sprzedażą nieruchomości, co jest bardzo dużym ułatwieniem dla sprzedającego.

Podsumowując, skup mieszkań jest bardzo dobrym wyborem dla osób, którym zależy na maksymalnym skróceniu czasu transakcji bez zbędnego przygotowania mieszkania, pisania ogłoszeń i ich publikacji, a także obsługi zainteresowanych zakupem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.